Po. Čvn 27th, 2022

Už zítra odstartuje další ročník Běhu hasičů do Svatohorských schodů. Touto akcí si hasiči jak profesionální tak dobrovolní připomínají práci svých kolegů při likvidaci požáru Svaté Hory v dubnu 1978.

Hasiči zdolávají ve dvojicích 80 metrové převýšení na 560 metrů dlouhé trati se zásahovou obuví, přilbou a dýchacím přístrojem. Ve stejný moment a na stejném místě pořádá město Příbram významnou historickou slavnost – Příbramskou svatohorskou šalmaj, která láká návštěvníky z širokého okolí.

13. ročník Běhu hasičů do Svatohorských schodů, bude zahájen v 10.30 hodin nástupem všech účastníků. První dvojice zdolávající v plné výstroji Svatohorské schody se na start postaví v 11 hodin.

„Na letošní ročník běhu jsme původně počítali s několika družstvy ze zahraniční nakonec ale přijedou jen hasiči z Itálie. Družstva z Německa, Holandska a Ukrajiny se omluvili a to s důvodu spojenými s opatřením proti šíření nemoci COVID 19 „ , uvedl velitel soutěže Ladislav Vobejda.

Březohorští dobrovolní hasiči, kteří soutěž pořádají si ale na zájem o soutěž nemohou stěžovat. Vždyť kapacita soutěžních dvojic byla vyčerpána během několika dnů po otevření registrace. I letos by chtěli výtěžek ze startovného věnovat n charitativní účely. “ Pro tento ročník jsme oslavili nadační organizaci DEBRA“, doplnil Ladislav Vobejda.

DEBRA ČR je organizace, která pomáhá usnadnit život lidem s tzv. nemocí motýlích křídel (Epidermolysis Bullosa, zkráceně EB). Úzce spolupracuje s týmem odborníků klinického EB Centra a je aktivním členem DEBRA International a zapojuje se do výzkumu léčby EB.

„Zveme všechny příznivce hasičského sportu na tuto akci a budeme rádi když přijdete hasiče při jejich výkonech podpořit“, uvedl na závěr velitel soutěže Ladislav Vobejda.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.