Po. Kvě 23rd, 2022

PŘÍBRAM – Příbramský aquapark je ve stádiu, kdy není možné odkládat komplexní rekonstrukci. Zastupitelé na pondělním jednání odhlasovali zvýšení limitní nabídkové ceny na částku 350 000 000 Kč.

Zvyšování cen stavebních materiálů a prací v posledních měsících dělá problémy při řadě připravovaných a realizovaných projektů. Podle předběžných tržních konzultací, které město Příbram zadalo na sklonku loňského roku, je u plánované rekonstrukce aquaparku jisté, že upravený projekt rekonstrukce aquaparku není možné realizovat bez určitého navýšení. „V rámci předběžných tržních konzultací se nám k projektu vyjádřily čtyři firmy. Závěrem bylo doporučení zvýšení limitní nabídkové ceny o 10-15 %. O zmíněném navýšení jednali zastupitelé, kteří schválili navrhovanou částku 350 000 000 Kč bez DPH,“ uvedl po jednání starosta Jan Konvalinka.

V diskuzi bylo několikrát zmíněno, že pokud se nepřistoupí k rekonstrukci, nebude možné dlouhodobě udržet aquapark v provozu. „Když použiji zdravotnický termín, nachází se aquapark v terminálním stádiu a s ohledem na řadu oprav, které si v posledním roce vyžádaly částku převyšující dva miliony korun, je jisté, že jeho oživení bez zásadního zásahu není možné,“ dodal starosta Konvalinka.

Dalším krokem v přípravě rekonstrukce je nastavení zadávacích podmínek, aby mohla být vyhlášena veřejná zakázka.

Pro navýšení částky na 350 miliónů hlasovalo 15 zastupitelů, 7 se jich zdrželo z celkem 22 přítomných viz foto.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.