Po. Čvn 27th, 2022

Soukromý provozovatel regionální Televize Fonka chtěl zlepšit kvalitu vysílání a obrátil se na město Příbram o možné poskytnutí dotace. Televize Fonka vysílá v Příbrami již více než 30 let, většinou se jedná o zprávy z radnice a reportáže z kulturních, společenských a sportovních akci. V současné době je televizní vyslání realizováno ve formátu DVB-T. Předmětem žádosti o dotaci byla modernizace vysílacího zařízeni, které umožní přechod na kvalitnější vyslání ve formátu DVB-T2. Rada města nedoporučila zastupitelům poskytnutí této dotace z důvodu nesouhlasu s podporou předmětu projektu z veřejných zdrojů.

Zastupitelé po krátké diskusi kde, ale napadl žádný návrh na usnesení, nakonec hlasovali o návrhu rady města, tedy neschválit dotaci. Pro to hlasovalo 17 zastupitelů, proti 2, zdrželo se celkem 5 zastupitelů. Dotace tak schválena nebyla.

Pokud se podíváme jak to chodí v jiných městech, kde mají takto malé regionální televize, tak musíme konstatovat, že je většinou radnice finančně podporují. Někde je to formou sponzorské smlouvy , někde pověřením výroby a vysíláním městských zpravodajů a zakoupením vysílacího času nebo v jednom případě spoluvlastnictvím televize. Na závěr je nutné taky dodat, že město Příbram za odvysílání radničních videí “Minutky z radnice” a jím podobných platí finanční částku jako za inzerci v jiných příbramských médiích. To zaznělo při projednávání v zastupitelstvu.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.