Út. Čvn 28th, 2022

Koncem minulého týdne zahájili příbramští kriminalisté trestní stíhání 31letého muže, který má mít na svědomí nejméně 14 případů krádeží. V lednu letošního roku se specializoval na zahradní domky v kolonii Baník v Příbrami. Ze čtyř objektů odcizil kuchyňské nože, sušenky, cukr, kávu, pivo, cigarety, popelník, prodlužovací kabely, spací pytel, solární lucernu a vrtačku.

Od jara zaměřil svou pozornost především na sklepy, do osmi vnikl a z polovině z nich něco ukradl. Jednalo se např. o pájku, mikrovrtačku, sešity a jízdní kola. Ze sušárny jednoho domu pak odnesl kolem 130 kusů nealkoholických nápojů a boxerské rukavice.

Vloupal se také do dvou rodinných domů v Příbrami, kde vzal fotoaparáty, historické mince, alkohol, motorovou pilu a žehličku. Ze zaparkovaného automobilu zcizil autorádio. Z jednoho příbramského klubu si odnesl batoh s playstation, ve kterém byla nahrána platební karta. Z té poté provedl neoprávněnou platbu.

„Celkem způsobil škodu ve výši 160 tisíc korun. Již v minulosti byl souzen a trestán za obdobnou trestnou činnost. Dne 9. září ho přistihl majitel ve sklepní kóji, kde měl připravena k odcizení tři jízdní kola, při pokusu o útěk ho pak zadržela hlídka policie. Nyní mu za trestný čin krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až tříletý trest odnětí svobody“, uvedla k celému případu Monika Schindlová, tisková mluvčí příbramské Policie.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.