Út. Čvn 28th, 2022

Zhruba od měsíce března probíhají práce na výstavbě kanalizace a obnovy vodovodní sítě v příbramské osadě Lazec. Kromě toho jak jsme váš již informovali, že se původní cena navýší o vícepráce o více jak 4 miliony korun, dochází při organizaci prací ke zmatkům a to hlavně v informování občanů. Ve čtvrtek minulý týden jsme se sami šli přesvědčit jaká je na místě situace.

I když bylo před realizací občanům Lazce přislíbeno, že budou vždy včas informování o tom kde zrovna budou probíhat práce, aby se na to mohly připravit po případě vyparkovat vozidla realita je jiná. Příkladem je, že stavebníci ani město neinformovaly dobrovolné hasiče, že bude před hasičskou zbrojnicí skladován materiál , který zcela znemožnil výjezd zásahového vozidla. To tak zůstalo „uvězněno“ v hasičské zbrojnici a kdyby hasiče krajské operační středisko chtělo povolat například k zásahům spojeným s bouřkou, zřejmě by hasiči museli pěšky i s materiálem.

Přitom by stačilo, aby město společně se stavbou či stavebním dozorem včas informovalo o tom kde budou práce probíhat a předešlo se tak podobným situacím, ke kterým zde často dochází.

Jak nám prozradila jedna obyvatelka osady, tak na začátku stavby ještě volala na město a snažila se domluvit, aby na tyto „překvapivé“ situace někdo upozorňoval, ale nebylo to nic platné a tak to po nějakém čase vzdala. Podobné situace řešili i klienti autoservisu v Lazci, kdy jejich auta nebylo možné vyzvednout.

Na druhou stranu ale musíme konstatovat, že jsou obyvatelé se kterými jsem mluvil velice rádi, že se město do výstavby kanalizace v Lazci pustilo a splnilo tak jejich několika letý požadavek. Jenom je moc mrzí, že kompetentní lidé z města či stavby nezajistili, aby se k nim dostali potřebné informace o tom kde a jak bude Lazec průjezdný či neprůjezdný.

„Tamní lidé zažívají denně komplikace s dopravou, obtěžuje je hluk a prach. Jsem moc rád za to, že jsou Lazečáci až na výjimky stále trpěliví. Na podzim to všechno skončí a bude klid. Odměnou za snížený komfort bude úplně nová kanalizace, vodovod, část veřejného osvětlení a také nové povrchy komunikací“, napsal k rekonstrukci na svém facebookovém profilu starosta města Jan Konvalinka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.