St. Kvě 25th, 2022

PŘÍBRAM – V prostorách kavárny a obchůdku Yesbez který sídlí na Dvořákově nábřeží ve vile Obora si můžete až do 31. března prohlédnou sérii fotografií “ Na vsi “ příbramského fotografa Martina Andrleho.

Trvalo pouhých pět hodin navěsit 17 fotek včetně té, kterou jsem zapomněl vybalit. Ale nakonec jsem jí tam přece jen vmáčknul“, prozradil při přípravě výstavy sám autor Martin Andrle a pokračoval:“ Přestěhovali jsme se na venkov. Je to tu jiné než ve městě. Dočista jiné. Jedná se o výstavu postupně se rozrůstající série fotografií mé rodiny ze života na vsi. Část série byla v roce 2016 nominována na Czech Press Photo v kategorii Lifestyle“

Prohlédnout výstavu si můžete v průběhu otvírací doby obchůdku Yesbez, třeba při dobré kávě či čaji. Vernisáž výstavy se plánuje na první únorový den. „Vernisáž této výstavy za účasti břišních tanečnic proběhne 1. února v 17.00 hodin, ale zastavit se tam můžete už teď“, uvedl fotograf Martin Andrle

Vstup na prohlídku výstavy je zdrama.

Obchůdek Yesbez

Projekt bezobalového obchodu YESBez vznikl v roce 2019, začínali jsme v malinkém prostoru v Dlouhé ulici a obchod sdíleli s obchodem s dřevěnými hračkami. Po roce vcelku úspěšného startu jsme se přestěhovali do honosnějších prostor historické vily Obory na Dvořákově nábřeží. Zde prostory již druhým rokem sdílíme s Kafé Less, což je projekt kavárny příbramské Charity.

Bezobalový obchod vznikl opravdu od srdce, nebyl v něm žádný jasný business plán, ale chuť vytvořit místo, kde se lidé budou moci vzájemně inspirovat a sdílet zkušenosti a pocity spojené se zdravým životním stylem, dobrým jídlem, duševní harmonií, ekologií, etikou, soběstačností atd… YESBez není jen o zero waste tématice, je hlavně o lidech, o jejich životních příbězích a o energii tvoření, která vzniká, když se lidé propojují a mají podobný záměr.

YESBez založila Zuzana, u myšlenky založit obchod stály dvě Petry, v další fázi jsme si nádherně vycházeli vstříc s Jirkou a jeho ženou Janou, nyní celý projekt pomáhá držet a stavět dalších mnoho krásných bytostí, zejména brigádnice Johanka a Adélka, taky Ilonka, která nás nikdy nenechá na holičkách, taky žena, na kterou se vždy můžeme spolehnout Míša, energií nabitá Pája, nově taky nesmírně šikovná a trpělivá Katka a pořád ještě je tu Zuzana se svým mužem Petrem. Samozřejmě nedílnou součástí jsou naši neuvěřitelní zákazníci, taky děvčata z Charity jako je Anetka, Natálka, Živa, Terka a Helča!

Tvoříme spolu něco nového, co má velký smysl a dopad na generace budoucí! Jsme za tuto příležitost nesmírně vesmírně vděční!

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.