So. Kvě 28th, 2022

PŘÍBRAM / ZADOV – Zimní sezona pomalu končí, na léto se chystají na Chatě Granit novinky ve formě slevových poukazů na nejrůznější aktivity v okolí a venkovní opravy chaty.

Po rozsáhlé rekonstrukci má chata Granit za sebou první zimní sezonu, první zatěžkávací období. Během ledna a února navštívilo chatu Granit 382 hostů při celkovém počtu 1172 přenocování. V drtivé většině se zatím jedná o návštěvníky z Příbrami. „Nyní začínáme cílit i na širší okolí, máme nové propagační video a rozšiřujeme možnosti inzerce na nejrůznějších serverech. Letní sezona bývá co do počtu návštěvníků z pravidla slabší, nicméně pracujeme na tom, aby si k nám hosté cestu našli i po zimě,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram, které chatu Granit na Šumavě provozuje.

Návštěvníci z řad veřejnosti kvitují nové prostory, jako dětský koutek či společenskou místnost, úspěch má také sušák na lyžařské boty, který je výrazným komfortním prvkem. Do léta je v plánu opravit oplocení chaty, narovnání terénu pro umístění pergoly, obnova venkovních nátěrů a další práce technického rázu. Pro větší komfort návštěvníků zde bude možnost zapůjčení grilu a ani děti nepřijdou v létě zkrátka. V současné době se zvažuje nákup vybraných venkovních dětských herních prvků a v jednání jsou slevy například na přilehlou rozhlednu, či do lanového parku.

K velkému zájmu o ubytování chaty Granit přispělo kromě zcela nového atraktivního interiéru chaty, také slunečné počasí a dostatečné množství sněhu. Jako příjemný bonus hosté vyzdvihovali slevové vouchery na skipasy pro ubytované a výborné sněhové podmínky pro lyžování na vleku u chaty.

„Osobně považuji dosavadní čísla za velmi dobrý start do nové éry provozování chaty Granit, ale na jakékoli závěry je zatím brzy. Minimálně rok až dva… to je zhruba doba, kdy budeme schopni vyhodnotit, zdali jdeme správnou cestou. Teď nás čekají další náročné zkoušky, jako jsou například méně exponované měsíce a celkově letní sezona,“ dodává závěrem Slaba.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.