So. Čvn 25th, 2022

PŘÍBRAM – Vodohospodářský majetek města Příbram v současné době provozuje dle platné smlouvy 1.SčV a.s., Té vyprší smlouva v únoru příštího roku, proto se už teď vedení města připravuje na to, kdo a jak bude dál provozovat tento majetek města.

„Smlouva se stávajícím provozovatelem vodohospodářských sítí končí v únoru 2024 a do té doby je nutné mít připravené řešení co dál“, uvedl starosta Jan Konvalinka a pokračoval: „My jsme si nechali zpracovat analýzu vodohospodářského majetku, spolu s návrhy platforem na základě kterých se nabízí více možností. Buď vysoutěžení nového provozovatele nebo se nabízí varianty různých společných podniků, nicméně v tuto chvíli probíhá zjišťování, která s těch verzí by byla pro nás nejvýhodnější„.

O jaké společné podniky by mohlo jít zatím starosta ale více neprozradil.“ V tuhle chvíli máme pouze modely jak by to mohlo vypadat a nelze říct, že by jsme se přiklonili k jednomu či druhému. Každý ten model má něco svého. O tom jaká varianta bude pro město nejlepší pak bude rozhodovat zastupitelstvo„.

Podle starosty města se na přípravě podkladů pro rozhodnutí zastupitelstva o dalším provozovateli musí intenzivně pracovat už nyní a odmítá stanovisko zastupitele Vladimíra Krále, který vznesl požadavek aby o tom rozhodovalo až nové zastupitelstvo po říjnových volbách. „Minule jsme se dozvěděli od zastupitele Vladimíra Krále, že by to mělo rozhodovat až další zastupitelstvo, které vzejde z říjnových voleb. To je naprosto čirý nesmysl, neboť by se tím promrhal téměř rok času a také by se pak mohlo stát, že by jsme neměli žádného provozovatele, takže musíme jednat a definitivní rozhodnutí jak to nakonec bude rozhodne zastupitelstvo“, uvedl starosta Jan Konvalinka.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.