So. Čvn 25th, 2022

Starosta, místostarostové, někteří radní a pracovnice Odboru školství, kultury a sportu se dnes vydali za prvňáčky do příbramských škol.

Pro mě jako bývalého kantora má první školní den svou symboliku. Jsem rád, že se mohu s prvňáčky a jejich rodiči setkat v takto významný den. Všem bych popřál, aby letošní školní rok byl méně komplikovaný, než tomu bylo v loňském roce, aby se děti mohly setkávat denně ve škole a školy nemusely řešit distanční výuku. Všem dětem přeji, aby se jim ve škole líbilo, aby pro ně byla škola místem, kam budou rády chodit,“ řekl po návštěvě prvních tříd na Základní škole Pod Svatou Horou starosta Jan Konvalinka.

Ve školním roce 2021/2022 se v Příbrami otevírá celkem 19 prvních tříd a 2 třídy přípravné. „Pro letošní školní rok bylo do prvních ročníků zapsáno 424 dětí a o přípravné třídy projevili zájem rodiče 38 předškoláků. Čísla ovšem nejsou konečná, ty budeme znát během pár dní, kdy dostaneme od ředitelů jednotlivých škol informace o počtech žáků, kteří se k výuce skutečně dostavili. I já bych se ráda přidala s přáním, aby děti mohly celý školní rok chodit pravidelně do školy, setkávat se osobně se svými kantory a spolužáky, prožívat bez omezení školní radosti i starosti. Obdobné přání samozřejmě směřuje také k rodičům,“ dodala místostarostka Zorka Brožíková.

V průběhu prázdnin se na řadě příbramských škol prováděly běžné i zásadní opravy. K těm větším akcím patří například oprava tělocvičny, šaten a sociálního zařízení na Základní škole Březové Hory, oprava pláště budovy a výměna oken na Základní škole Pod Svatou Horou nebo například oprava tělocvičny za Základní škole 28. října.

Eva Švehlová, tisková mluvčí města Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.