Pá. Kvě 27th, 2022

PŘÍBRAM – O zpracování seznamu majetku ve vlastnictví města, který by byl takzvaně zbytný, tedy, mohl by se prodat se mluví od doby co nastoupilo v roce 2018 nové vedení města. Po výměně starosty města v květnu 2019 a změně kompetencí místostarostů tento úkol dostala místostarostka města Zorka Brožíková podle které, už brzy bude seznam předložen zastupitelům.

Seznam majetku by měl být podle vedení města zpracován formou semaforu, kdy by barvy na semaforu měly ukazovat zbytnost či nezbytnost každého jednotlivého objektu s tím, že červená by znamenala v žádném případě neprodat, oranžová zvážit k prodeji a zelená prodat.

Současný stav přípravy materiálu je podle radnice takový, že město má svůj interní materiál, který předalo externí firmě k dalšímu zpracování. „Máme to zpracované vnitřně a zároveň jsme požádali firmu TCG a ta nám zpracovává celou koncepci toho zbytného majetku a přitom využívá toho našeho tak zvaného semaforu. V lednu by k tomu měla být poslední schůzka a pak by to pomalu mělo jít do zastupitelstva,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková.

Mělo by se jednat jen o objekty, nikoli pozemky, které byly vyhodnocené podle technologické a stavební stránce, následně rozdělené do skupiny podle potřeby pro město, případně právě k prodeji.

Uvidíme zda se opravu tento připravovaný seznam majetku města opravdu dostane na jednání zastupitelů nebo zůstane jen u dalších slibů, kterých k tomuto dokumentu už od začátku tohoto volebního období zaznělo hodně.

Zde moje reportáž z roku 2018 na toto téma:

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.