Ne. Čvn 26th, 2022

Vedení města na svém posledním jednání schválilo vypracování uzemně technické studie, která by měla propojit Jineckou ulici na průmyslovou zónu na Balonce a to propojením ulic Mlynářská, která vede ke sběrnému dvoru a ČOV na Jineckou ulici. Studii vypracuje projekční společnost PSDS s.r.o., a městkou pokladnu vyjde na celkovou častku 159 000 Kč bez DPH.

„Propojení Jinecké ulice na průmyslovou zónu na Balonce je dlouhodobě požadovaná věc, a v případě realizace by velice dopravně odlehčila Evropskou ulici od nákladní dopravy směřující do této průmyslové zóny“, uvedl místostarosta města Martin Buršík.

Je to zatím jenom uzemně technická studie, která nám řekne co všechno se musí udělat, aby ta silnice mohla vůbec vzniknout. Je to takové první vykročení směrem k tomu, aby tato silniční propojka mohla vzniknout“, doplnil starosta města Jan Konvalinka a pokračoval: „Zřejmě to bude nesmírně drahý projekt, ale své opodstatnění do budoucna má, protože dopravní situace na Evropské je zoufalejší a zoufalejší a tato propojka by odvedla z Evropské veškerou nákladní dopravu do průmyslové zóny na Balonce.

Mlynářská ulice ze které by mělo vést napojení na Jineckou silnici

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.