Po. Kvě 23rd, 2022

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Ve Starém Rožmitále po roční covidové pauze opět proběhne masopustní průvod a to v sobotu 26. února, přičemž sraz zúčastněných bude v 11 hodin před hospůdkou U Náhonu.

Dobrou zprávou také je, že nová šenkýřka hospůdky U Náhonu v sobotu při konání Masopustu hospůdku provizorně otevře, i když oficiální zahájení provozu se očekává až na jaře.

Masopust býval vždycky ve Starém Rožmitále příležitostí se pořádně pobavit. Právě před 55 lety si hasiči pochvalovali, jak masopustní akce (nebyla totiž jen jedna) skončily velkým úspěchem, což „byla i zásluha dohlížecího výboru Spotřebního družstva Jednota v obci“.

Rozloučení s masopustem v roce 1967“, jak se píše v hasičské kronice, „nemělo za úkol si vydělat peníze do zásoby, ale pobavit spoluobčany, kteří se nám snaží při každé akci pomáhat.“

Následky veselí však byly pro tehdejší dobu dost tristní. Druhý den se konalo školení členů sboru pro odznak Vzorný požárník a téměř nikdo nepřišel. Výmluvu měli všichni absentéři stejnou: „Byli unaveni po různých akcích, které během masopustu byly provedeny a kterých se zúčastnil“

Zdroj: staryrozmital.cz

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.