Út. Čvn 28th, 2022

Loučení s pravidelnou osobní dopravou čeká v sobotu trať Rožmitál – Březnice. Středočeský kraj se rozhodl, že na trati již nebude objednávat provoz.

V sobotu 11. prosince zde dojde k rozšíření jízdního řádu o dva páry vlaků, jak ukazuje pozvánka na akci na stránkách Rakovnicko-Protivínské dráhy. Ta akci pořádá společně s Podbrdským muzeem a Výtopnou Zdice. Kapacitně budou posíleny i jednotlivé vlakové spoje. K řádné jízdence obdrží každý cestující i pamětní lepenkovou jízdenku s připomínkou tohoto dne. Celkem pojede 6 párů vlaků, poslední v 19:22 z Rožmitálu.

Ve spolupráci s Podbrdským muzeem budou v čekárně rožmitálského nádraží umístěny rámy s popisem historie této místní dráhy. Pokud to situace dovolí, bude pro zájemce připraveno k zakoupení drobné občerstvení, publikace vydaná k 120. výročí dráhy nebo jiné drobné upomínkové předměty s železniční tématikou. Ke konci pravidelného provozu bude vydána pamětní pohlednice. Při této příležitosti se v Rožmitále patrně naposledy objeví i tradiční malé motorové vozy řady 810.

Vlaky z Březnice do Rožmitálu budou odjíždět v 9:20, 10:35, 12:15, 14:56, 16:15 a v 18:15. Vlaky z Rožmitálu do Březnice budou odjíždět v 9.55, 11:22, 12:47, 15:22, 17:22 a 19:22.

Návrhy našeho města i ve smyslu spolufinancování Středočeský kraj neakceptoval. Určitě mohu říci, že to ale není konec našeho vláčku v Rožmitále. Bojovat budeme nadále a v úvahu již dnes jsou varianty prázdninového či víkendového provozu z důvodu turismu do našich krásných BRD a našeho města, které nabízí široké spektrum pro turisty „, uvedl k rušení pravidelné osobní dopravy radní Rožmitálu Aleš Haluska.

Podle něj po zrušení pravidelné dopravy zůstanou vesnice na trati Namnice, Oslí atd. úplně odříznuté od osobní dopravy, protože do zmiňovaných vesnic se autobus nedostane. Proti rušení dopravy se postavil i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a lidé podepisovali petici na její zachování. I přesto všechno Středočeský kraj rozhodl o jejím zrušení .

Zde videa ve kterých jsme se tomuto tématu věnovali:

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.