Út. Čvn 28th, 2022

Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována aktuální situace, proběhla online.

„Dnes jsme se po několika měsících opět setkali v rámci krizového štábu. Aktivaci krizového štábu si vyžádala epidemiologická situace a první schůzka byla především zmonitorováním současné situace z pohledu všech zainteresovaných. V tento okamžik mohu občany ubezpečit, že všechny složky IZS fungují v běžném režimu bez zásadních personálních omezení. Jejich běžná činnost je navíc rozšířena – jde například o výjezdy mobilních odběrových týmů nebo pomoc při trasování. Se členy krizového štábu jsme v pravidelném kontaktu, další jednání bude svoláno dle aktuální potřeby,“ uvedl po jednání starosta města a současně předseda krizového štábu Jan Konvalinka.

Při jednání krizového štábu padlo také několik zásadních čísel a informací:

– při pondělním testování v příbramských školách bylo necelé jedno procento žáků pozitivně testovaných. Školy, kde jsou děti v karanténě, fungují dnes v tzv. hybridním režimu výuky, kdy je část dětí ve škole přítomna fyzicky a covid pozitivní žáci jsou připojeni online.

– Krajská hygienická stanice k dnešnímu dni eviduje v rámci bývalého okresu Příbram 4 157 pozitivních osob, nejvíce ohnisek je ve školských zařízeních a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální péče. V průběhu listopadu zemřelo na Příbramsku v souvislosti s onemocněním covid-19 celkem 28 osob.

– Oblastní nemocnice Příbram má k dnešnímu dni 52 covid pozitivních pacientů. ONP zároveň zajišťuje doplnění monoklonálních protilátek.

– Městská policie Příbram mimo jiné řeší otázku bezdomovectví a ve spolupráci s Centrem sociálních a zdravotních služeb zajištění dočasného ubytování (karantény) covid pozitivních osob bez přístřeší.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.