Ne. Čvn 26th, 2022

PŘÍBRAM – V pořadí čtvrtý ročník participativního rozpočtu města Příbram právě startuje. Na projekty jsou vyčleněny dva miliony korun.

Od ledna až do konce března letošního roku je možné podávat návrhy do dalšího ročníku participativního rozpočtu. Návrhy mohou podávat občané starší patnácti let, kteří mají trvalé bydliště v Příbrami či přilehlých osadách. Na projekty je vyčleněna částka dva miliony korun, přičemž maximální částka na jeden projekt byla stanovena na milion korun.

„V rámci participativního rozpočtu jsou podávány velmi zajímavé návrhy, přičemž některé jsou inspirací i pro investice z běžného rozpočtu města. Díky návrhům podávaným občany zjišťujeme, ve kterých lokalitách města jsou jaké potřeby. Těším se na návrhy, které letos budou podány a připomínám, že je možné podat i návrhy, které v minulosti nezískaly dostatečnou podporu,“ uvedl k podávání návrhů do participativního rozpočtu starosta Jan Konvalinka.

• 1. ledna – 31. března 2022 – podávání návrhů

• 30. března a 6. dubna 2022 – setkání navrhovatelů se zástupci městského úřadu

• do 13. května 2022 – posouzení proveditelnosti příslušnými odbory městského úřadu

• 1. – 17. června 2022 – anonymní hlasování o návrzích, které je možné realizovat

Hlasování bude probíhat opět prostřednictvím elektronické hlasovací platformy a je zdarma. Hlasovat bude možné také fyzicky v informačním centru města v Pražské ulici. Nejúspěšnější návrh bude realizován, ostatní návrhy, o kterých se hlasovalo, budou seřazeny na základě získaných hlasů, a to v pořadí od nejúspěšnějšího až do vyčerpání vyčleněného rozpočtu, který činí zmiňované dva miliony korun. Podrobná pravidla projektu jsou už nyní na internetové adrese spolecne.pribram.eu.

Při přípravě návrhu nezapomínejte, že musí být veřejně prospěšný, realizovatelný do 31. prosince 2023 a má primárně řešit úpravy veřejných prostor. Město musí mít kompetenci návrh realizovat a stejně tak se musí vztahovat k územím, jež jsou ve vlastnictví Příbrami. Neměl by se týkat údržby či opravy chodníků a komunikací. K podání návrhu je připraven formulář na webové stránce participativního rozpočtu spolecne.pribram.eu, kde jsou uvedeny další podrobnosti. Případné dotazy lze směřovat také na e-mail koordinátorky projektu zuzana.kucerova@pribram.eu.

Eva Švehlová, tisková mluvčí města Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.