Út. Čvn 28th, 2022

V průběhu uplynulých týdnů bylo ve městě vyměněno 300 svítidel, další budou obnovena začátkem příštího roku.

Město Příbram bylo úspěšné v dotačním programu EFEKT II z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, díky němuž mohlo dojít k výměně více než tří stovek svítidel v celkem dvaceti příbramských ulicích. „V současné době byly vyměněny tři stovky svítidel. Dalších sedmnáct, u kterých je mimo samotného světelného zdroje potřeba i výměna sloupu veřejného osvětlení, bude instalováno v prvních týdnech příštího roku. Výměna světel má dvě roviny. Jednou z nich je samozřejmě ekonomická úspora, tou druhou, pro nás mnohem významnější, je bezpečnost,“ uvádí starosta Jan Konvalinka.

Zmíněný projekt vychází zhruba na tři miliony korun a padesát procent částky je pokryto výše uvedenou dotací z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Svítidla již byla či po novém roce budou vyměněna v lokalitách a ulicích: za 7. ZŠ, Sportovní, Školní, vnitroblok Školní, Čechovská, Budovatelů, U Kasáren, Čs. armády, Anenská, Na Svahu, Žežická, K Podlesí, Ke Stadionu, Prof. K. Pobudy, Jinecká, Evropská, Obecnická, Husova, Rožmitálská, Plynárenská.

„Kromě uvedeného projektu město pracuje na postupném osvětlování přechodů pro chodce. V první části příštího roku bude nasvíceno šest přechodů v ulici E. Beneše a zároveň dojde k vytipování dalších nedostatečně nasvícených lokalit. V průběhu příštího roku se počítá mimo jiné i s výměnou osvětlení na Flusárně, kde jsou v současné době solární lampy, které jsou pro dané místo nevyhovující,“ dodal Jan Konvalinka.

Eva Švehlová, tisková mluvčí města Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.