Út. Čvn 28th, 2022

V pondělí 30. srpna od 15:00 se v Areálu Nový rybník uskuteční soutěž STIHL Timbersports®, závod Czech Cup 2021. Přípraven je také tematický doprovodný program. Po závodu bude akce pokračovat navazující taneční zábavou v country stylu.

Akce se koná ve spolupráci se Sportovním zařízením města Příbram pravidelně od roku 2018. V Areálu Nový rybník bude opět po roce připravena stage a zázemí pro samotný závod, kdy diváci budou moci sladovat opravdové siláky v akci. Chystá se také bohatý doprovodný program. „Součástí doprovodného programu bude například Rodeo býk, pro děti zase možnost jízdy na poníkovi,“ říká ředitel SZM Jan Slaba.

Akce se zúčastní i několikanásobný mistr Evropy Martin Komárek, který kromě samotné účasti v závodu předvede také exhibiční vystoupení, kdy ukáže divákům disciplíny jako je sekání ve výšce Springboard nebo disciplína Hot Saw – řezání s pilou o výkonu 70 koní.

Soutěžit se bude celkem ve čtyřech disciplínách, a to přesekávání ležící klády – Underhad chop, přesekávání stojící klády – Standing chop, řezání motorovou pilou Stock saw a řezání ruční pilou Single Buck. K vidění budou souboje těch nejlepších českých dřevorubců.

Stihl Timbersports Pribram 2020

„Tradicí spjatou s touto akcí je malování na dřevěné kotouče, které i letos zajistí Centrum sociálních a zdravotních služeb Příbram. Kromě malovaných kotoučů bude možné získat i kotouč podepsaný Martinem Komárkem, který pořádá v rámci této akce svou autogramiádu,“ dodává k programu Slaba.

Po odpoledním programu bude navazovat večerní taneční zábava v country stylu na terase SeZaM bistra. Country večer se koná ve spolupráci s taneční školou Dohnal Dancing, která se postará o program a zábavu nejen na podiu. Chybět nebude pestrá nabídka občerstvení a míchaných nápojů. „S taneční školou Dohnal Dancing už jsme letos pořádali Retro disco, Tančíme v rytmu latinskoamerických tanců a Ladies dancing lekce. Country večer tak na závěr léta doplňuje dosavadní vydařenou spolupráci,“ říká Slaba a dodává, že tematické oblečení bude více než vítáno. Nejlepší „ohoz“ získá v průběhu večera odměnu.

Vstup na akci, včetně večerní zábavy, je zdarma.

Bc. Miroslava Poláková, tisková mluvčí SZM Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.