Ne. Čvn 26th, 2022

Veletrh středních škol je akcí určenou především pro žáky osmých a devátých tříd základní školy. Žáci a jejich rodiče se mohou tímto způsobem seznámit s nabídkou studijních oborů v regionu a zároveň získat informace o možném pracovním uplatnění.

Město Příbram ve spolupráci s MAS Brdy a MAS Podbrdsko pořádá v pondělí 20. září Veletrh středních škol. „Každý z nás si v životě, ať už jako školák nebo rodič, položil otázku: Kam po základní škole? Jde o zásadní rozhodnutí, které nás provází celý život, proto je dobré, když si můžeme vybrat, když máme přehled o možnostech. Z tohoto důvodu velmi vítám pořádání Veletrhu středních škol, na kterém se představují školy z našeho regionu,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková, která se většinu svého života věnuje právě školství.

V pondělí 20. září budou zástupci jednotlivých škol v čase od 9 do 18 hodin přítomni v jednacím sále zastupitelstva na nám. T. G. Masaryka 121. Dopolední čas je vyhrazen pro základní školy a jejich žáky, odpoledne pak pro širokou veřejnost.

Veletrh je podpořen z projektu „MAP II ORP Příbram“, který je spolufinancován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Přednášky konané v rámci Veletrhu středních škol:

10.00 Volba povolání a střední školy pro žáky vycházející ze ZŠ

11.00 Kariérové poradenství aneb Střední školou to nekončí

13.30 Stručný průvodce přijímacím řízením na střední školy

14.00 Komplexní řešení pro výběr školy z pohledu školního psychologa

15.00 Komplexní řešení pro výběr školy z pohledu školního psychologa

16.00 Komplexní řešení pro výběr školy z pohledu školního psychologa

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.