Pá. Kvě 27th, 2022

PODLESÍ – V nedělním dopoledni proběhla v Pivovaru Podlesí zimní soutěž přípravek SDH okresu. Pořádající organizací byl Sbor dobrovolných hasičů v Podlesí. Celkem se na soutěž sjelo deset družstev. Domácí SDH Podlesí reprezentovala hned dvě družstva.

Přípravka je prvním stupněm, nejmladší skupinou v kolektivu mladých hasičů. Je určena pro děti mladší 6 let. Přípravka, jak její název napovídá, připraví děti na členství v kolektivu „Mladších žáků“, ale také se zde seznámí s novými kamarády a užijí si kopec srandy.

Na soutěži v Podlesí bylo pro děti připraveno několik soutěžních disciplín ve kterých například určovali grafické a topografické značky. Zručnost si zase vyzkoušeli při spojování hadic v takzvaném hadicovém kole nebo při uzlování a vědomosti při znalosti tísňových čísel či určování technických prostředků formou pexesa.

Uznání si jistě zaslouží všechny výkony zúčastněných družstev i když vítěz muže být jen jeden. Tím se stalo družstvo přípravek z SDH Březových Hor.

Velké poděkování pak patří podleských hasičům, za bezvadnou organizaci soutěže a Pivovaru Podlesí za poskytnutí zázemí a občerstvení.

Zdroj: SDH Podlesí

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.