Po. Čvn 27th, 2022

Ve vesničce Pňovice, která leží na cestě mezi Rožmitálem pod Třemšínem a Březnicí vyrostla perníková chaloupka.

U cesty vedle návesního rybníčku, kde sídlí zemědělské družstvo Pňovice, stojí dlouhá léta váha, kterou družstvo využívalo na vážení příkladně obilí. Starou váhu již družstvo nevyužívá a tak budova váhy chátrala. Tato skutečnost nebyla lhostejná Pňovické rodačce paní Pavlíně Blahotové novinářce z Prahy, která má v Pňovicích rodný dům. Starou váhu od družstva odkoupila a opravila ve stylu perníkové chaloupky.

V dnešní nelehké covidové době dostala nápad zde zkusit o víkendech a svátcích ukuchtit různé dobroty pro místní a jak říká sama paní Blahotová, chtěla aby se zde místní obyvatelé sešli pohovořili při kávičce, čaji, či svařáčku v dobré náladě.

Paní Blahotová zde vytváří opravdu vesnické pochoutky, dle starých receptů babiček a to opravdu vše jak se říká poctivě domácí. Dnes zde zastavují projíždějící auta, či sem jezdí lidé z města, aby se podívali i ochutnali poctivé domácí dobroty. Založila si facebookovou stránku „Pňovická váha“ kde informuje o svých akcích naše spoluobčany.

„Sám jsem Pňovickou váhu také navštívil a ochutnal skvělé řízečky s domácím salátem a dobrou kávičku s domácí vánočkou. Paní Blahotová má můj velký obdiv. Jsem rád, když to na našich vesničkách spadajících pod naše město Rožmitál pod Třemšínem žije a paní Blahotová k tomu rozhodně svou činností přispívá a proto má můj respekt i úctu“, uvedl radní města Aleš Haluska

Udělejte si v hezké vánoční době příjemný výlet a přijďte se sami podívat a ochutnat již třeba na Svatého Štěpána 26. 12. 2021, kdy je opět otevřeno od 13 do 18 hodin. Paní Blahotová pro vás chystá příkladně štěpánskou trhanou krůtu zabalenou v lokši s karamelizovanou cibulkou a další pochoutky.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.