Út. Čvn 28th, 2022

Státní zámek Mníšek pod Brdy se poslední červencovou sobotu 31.7. připojí k Hradozámecké noci. Program pro rodiny s dětmi začíná již v 15 hodin, program pro větší a dospělé ve 20 hodin. Pro obě skupiny jsou připraveny zcela nové kostýmované prohlídky obohacené hádankami, kvízem, hereckými výstupy a dalším doplňujícím programem.

Již brzy odpoledne bude otevřeno zámecké podkroví a vyhlídka z hodinové věže. Vše je přístupné po původním dřevěném vřetenovém schodišti a návštěvník si tu v půli může povšimnout malých dvířek, které sloužily jako přístup pro přikládání do kamen v prvním patře zámku. Ve věži je také patrné funkční hodinové kyvadlo se závažím.

Od 15 hodin se budou konat speciální prohlídky pro rodiny s dětmi s překvapením. Čeká je veselé povídání a také hádanky a plnění úkolů.

A na co se mohou těšit starší a dospělí návštěvníci? Ve 20 hodin vypuknou kostýmované prohlídky Vražda v zámecké věži, na kterých bude připraveno zábavné vyprávění doplněné divadelními výstupy, hádankami a soutěžním kvízem. Návštěvníci budou zasvěceni do dávného dramatu a pomohou řešit starou vraždu v zámeckých komnatách. Vlastně, byla to vražda, nebyla to vražda?

Mimo komnaty zámku zveme také do zámecké zahrady, kde bude od 15 hodin probíhat ukázka dravého ptactva a ve 21 hodin přijde na řadu symbolický vrchol večera, tradiční slavnostní ohňostroj.

Program Hradozámecké noci v Mníšku

15:00 – Dětské prohlídky s překvapením
Děti se mohou těšit na dobrodružství a zábavu v zámeckých interiérech. Prohlídka je určena pro děti od 3 do 9 let. Prohlídky začínají v 15:00, 16:00, 17:00, 18:00.

Rezervace na prohlídky na čísle 606 649 207 je povinná a nutná. Bez rezervace nebude vstup na prohlídku umožněn.

15:00 – Výtvarný ateliér
Ve výtvarném ateliéru můžete malovat na hrnek, záložky nebo sádrové princezny, zámky, auta, květiny, zvířátka.

15:00 Sovičky v zámecké zahradě
V zámecké zahradě uvidíte Sovici sněžní, sýčka, Sovu pálenou a další dravé ptáky.

20:00 – Detektivní prohlídky – Slečna Marplová zasahuje
Společně se slečnou Marplovou zjistíte, kdo je vrah. Prohlídky začínají ve 20:00, 21:00, 22:00, 23:00

Rezervace na prohlídky na čísle 606 649 207 je povinná a nutná. Bez rezervace nebude vstup na prohlídku umožněn.

21:30 – Ohňostroj

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.