Po. Čvn 27th, 2022

V letošním roce způsobili na Příbramsku opilí šoféři přes 50 nehod.

Návykové látky mohou zpomalit reakce řidičů, nestačí potom např. včas zabrzdit, dále mohou vést k nesprávnému odhadu situace a vlastních schopností, mohou umocňovat agresivní jízdu nebo naopak způsobovat usínání za volantem, mají na svědomí také tzv. tunelové vidění. Je zřejmé, že řízení pod vlivem návykových látek, může snadno skončit tragicky. Stačí malá nepozornost a motorista může zničit život sobě nebo jiným. Proto je odpovědnost na sedadle řidiče klíčová. V letošním roce způsobili na Příbramsku opilí šoféři přes 50 nehod.

Od pátku do neděle zastavili příbramští policisté čtyři motoristy ve věku od 28 do 36 let pod vlivem drog, a to pervitinu, marihuany a amfetaminu. Další 43letý řidič byl značně pod vlivem alkoholu, na displeji přístroje se objevila při dechové zkoušce hodnota 1,9 promile.

Od začátku roku odhalily hlídky při silničních kontrolách 523 šoférů pod vlivem návykových látek, z uvedeného počtu je 224 osob řešeno pro spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky“, uvedla por. Monika Schindlová z příbramské Policie.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.