St. Kvě 25th, 2022

SEDLČANY – Velkokapacitní očkovací centrum v Sedlčanech, které vzniklo v loňském roce za podpory Středočeského kraje a města Sedlčany, včera ukončilo svoji činnost. Vzhledem k dlouhodobě snižujícímu se zájmu byli v Kulturním domě Josefa Suka naočkováni poslední zájemci. V rámci závěrečného dne proběhlo také poděkování všem zaměstnancům, kteří chod centra zajišťovali.

Velkokapacitní očkovací centrum v Kulturním domě v Sedlčanech bylo zprovozněno 1. března 2021, a to pod hlavičkou společnosti MEDITERRA – Sedlčany, s.r.o. – Nemocnice Sedlčany.  Za dobu fungování tohoto centra zde bylo podáno téměř 85 tisíc dávek, z toho více jak 16 tisíc dávek posilujících. Rád bych poděkoval všem zaměstnancům, kteří chod tohoto velkokapacitního centra zajištovali. Denně zde zvládli naočkovat až 700 zájemců. Jeho fungování tak jednoznačně přispělo k tomu, že patříme k nejvíce proočkovaným krajům v České republice. Jsem také přesvědčen, že vzhledem k celkově dobré proočkovanosti tohoto regionu, a tedy ke snižujícímu se zájmu o očkování, již není třeba toto velkokapacitní centrum udržovat v provozu. Pracovníci tohoto centra se tak budou moci vrátit tam, kde je jich teď nejvíce třeba, tedy do nemocnic, neboť zde se nyní v souvislosti s omikronem potýkáme s vyšší pracovní neschopností “ vysvětluje radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.

Zájemci o očkování v dané oblasti však o možnost vakcinace jednoznačně nepřijdou. Očkovací místo se od následujícího týdne přesouvá přímo do nemocnice Sedlčany. Aktuální informace naleznou zájemci na webových stránkách nemocnice.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.