Pá. Kvě 27th, 2022

PŘÍBRAM – Už jen do zítřka 27. ledna můžete navštívit v Galerii Františka Drtikola na Zámečku výstavu „Dostat se do obrazu“, kterou nafotili klienti neziskové organizace Alka na téma mezilidských vztahů.

Barevné fotografie na téma mezilidských vztahů nafotili klienti Alky. Snímky přibližují život lidí s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením a ukazují, že lidé s handicapem dokáží i s malou podporou zvládnout velké věci. V rámci tohoto projektu se klienti Alky s handicapem od počátku roku 2021 účastnili fotografického kroužku, pořizovali fotodokumentaci a připravovali fotografie pro výstavu.

Vybrané fotografie byly vytištěny na plátno a zarámovány, po několika reprízách v příbramských kulturních zařízeních se vrátí do Alky, kde budou dlouhodobě vystaveny. Projekt byl realizován za štědré podpory Ministerstva kultury mohla nezisková organizace ALKA, o.p.s. zrealizovat výstavu fotografií v rámci projektu „Dostat se do obrazu“.

ALKA, o.p.s. je nezisková organizace a jejím posláním je komplexní podpora klientů ve snaze o jejich maximální soběstačnost, samostatnost, rozvoj dovedností a přirozené zapojení do společenského prostředí. Individuální a citlivý přístup ke každému klientovi velkou měrou přispívá k rozvoji nejen jeho schopností, ale i samostatnosti. Tím se krůček po krůčku naplňuje cíl společnosti, kdy větší samostatnost klienta přináší rodině pomoc s často nelehkou péčí o něj.

Klienty Alky jsou děti, mladiství i dospělí s různě závažným tělesným, mentálním a kombinovaným postižením. Ve své práci klademe také velký důraz na spolupráci s lidmi pečujícími o klienty v domácím prostředí ve snaze o posilování jejich kompetencí a dovedností při péči o klienty.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.