So. Kvě 28th, 2022

PŘÍBRAM – Alternativou ke standardním prvkům dopravy ve městě může být bikesharing, tedy sdílená kola. Ta budou nově také v ulicích Příbrami. Myslíte si, že se tento smělý plán radnice v našem městě ujme?

Město Příbram připravuje veřejnou zakázku na provozování systému sdílených kol na území města. Předmětem této zakázky je předložení cenové nabídky na 40 mechanických a 40 elektro kol včetně zajištění provozu a servisu.

„Jednou z možností tzv. čisté dopravy ve městě je cyklodoprava. V tomto případě chceme občanům nabídnout možnost sdílených kol, která jsou určena především pro pohyb po městě na kratší vzdálenosti. Příbram je velmi členitým městem, proto se ubíráme cestou, kdy poptáváme jak standardní, tak i elektro kola,“ uvádí k přípravě veřejné zakázky 1. místostarosta Martin Buršík.

Město nezapomíná ani na potřebnou infrastrukturu. Na podzim loňského roku byla vyznačena cyklotrasa vedoucí od Flusárny na Drkolnov, kde se napojuje na již existující cyklotrasu vedoucí do Bohutína. Ve značení cyklotras se bude pokračovat i v letošním roce.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.