Út. Čvn 28th, 2022


Prostor před vyhlášenou Pivnící Kostka se stal v pátek 30.7.2021 koncertní arénou jak dvěma vystupujícím formacím, tak velice sympatické návštěvě hostů užívajících si revivalovou muziku z top české i světové scény.

Jako první nazvučila sedlčanská skupina S.A.M se zpěvačkou Dájou Hottmarovou v čele. Za podpory zpívajícího basáka Matesa Tomáše Křížka představili rockový repertoár postavený na skladbách známých kapel z českých luhů a hájů, který si s muzikanty zazpívalo kompletní osazení Kostky.

Kapela S.A.M

O kytarové riffy se postaral Pavel Ježil a muziku od bubenického kotle tvrdil služebně nejmladší člen – Petr Pírek Černohorský. Ten do rozjetého S.A.Mu naskočil letos v červenci a dnešek pro něho byl premiérou na prknech s výše jmenovanými muzikantskými kolegy.

Kapela S.A.M

Byť se kapela prezentovala revivalovým repertoárem, ve zkušebně připravuje autorské věci, se kterými by chtěla oslovit fanoušky v dohledné době.

Kapela S.A.M

Tlakové Galoše je název druhého pátečního aktéra příbramského koncertu. Domácí půda a domácí fans byla obrovská deviza povedeného představení. V něm jsme si mohli užít playlist s výběrem těch nejžádanějších kousků z naší, ale i světové rock či heavy scény. Songy rezonovaly prostorem a o slovo se přihlásili první tanečníci, kteří pod pódiem dodávali koncertu parádní atmosféru.

Kapela Tlakové Galoše

Kapela Tlakové Galoše, jejíž historie sahá do roku 1974, neměla vždy na růžích ustláno. V minulém režimu se za propagaci západní muziky dostala na seznam zakázaných skupin. Přišla změna jména na Hračky, ve kterých se blýskla i Hana Křížková, jejíž současné učinkování v muzikálech zažil nejeden posluchač na vlastní oči.

Kapela Tlakové Galoše

Po sametové revoluci nic nebránilo obnovení dříve používaného názvu a kormidla se ujal bicman Jan Jedlička, který jako jediný z původní sestavy zůstal. Určitě vyzdvihnu hlas a projev dlouhovlasé zpěvačky Karolíny Skuhrovcové, doprovázené vokály Heleny Plodkové a Jessicy Ymondiové. Dvě kytary – Ladislav Ladys Černohorský a Bohuslav Ondra, byly u některých skladeb doplněny kytarou třetí – Václav Sochor. Paráda! Mistrem hry na nejsilnější struny pak byl zpívající basák Stanislav Podlešák.

Kapela Tlakové Galoše

S časovým odstupem mohu jen potvrdit, že koncert u Pivnice Kostka se mimořádně vyvedl a kapely se na prknech jistě nesešly naposledy.

Kapela Tlakové Galoše

Zdroj: MusicGate, foto: Luděk Blovský

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.