Út. Čvn 28th, 2022

S příchodem nového školního roku se v příbramských školách opět rozběhl projekt „Trenéři do škol“. Ten má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku k pohybu. Celý projekt zajišťuje subjekt Trenéři ve škole z.s. a jeho realizace vyjde městkou pokladnu na více jak 430 tisíc korun.

Po prázdninách se aktivity znovu rozjely a profesionální trenéři jsou přítomni v hodinách tělesné výchovy. Projekt Trenéři do škol má za cíl vrátit dětem do života pohybovou rozmanitost, naučit je základům co nejširšího spektra sportů. Proč tomu tak je? „Důvod je jednoduchý, děti se obecně velmi málo hýbají, stále častěji se setkáváme s problémy jako jsou obezita či cukrovka už u takto malých školáků. Některé děti nesportují vůbec, jiné se od útlého věku profilují v jednom sportovním odvětví. Ani jeden z těchto přístupů není ideální. Děti mají mít všestranné pohybové aktivity a právě ty jim chceme přiblížit v rámci zmiňovaného projektu“, říká radní Renáta Vesecká.

Projekt byl již dříve představen. První a druhé ročníky příbramských základních škol budou mít jednu vyučovací hodinu tělesné výchovy se svojí paní učitelkou, při druhé hodině poté budou přítomni profesionální trenéři, kteří je zasvětí do základů jednotlivých sportů. Děti mají možnost se podrobněji seznámit se sporty jako je házená, basketbal, volejbal, kickbox, judo, fotbal, hokej, florbal, gymnastika a americký fotbal.

Celý tento projekt v Příbrami zajišťuje subjekt Trenéři ve škola z.s. se sídlem v Praze , který na svém jednání pro tento rok vybrala rada města a podle smlouvy by jeho realizace měla městkou pokladnu vyjít na více jak 430 tisíc korun.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.