So. Čvn 25th, 2022

Obce na území ORP Příbram se zapojily do vzdělávacího projektu Efektivní správy obcí – tzv. ESO, který zaštiťuje Svaz měst a obcí. Zaměstnanci úřadů díky projektu absolvují zdarma akreditovaná zákonem stanovená školení, čímž šetří náklady na povinné vzdělávání úředníků, nepřehlédnutelný je i přínos pro vzdělávání zastupitelů jednotlivých obcí.

„Do projektu se zapojilo od roku 2019 a vzdělání absolvovalo celkem 203 úředníků obcí a zastupitelů, kteří se účastnili 2521 kurzů. Projekt vzdělávání byl otevřen, a ještě je za určitých podmínek zpřístupněn všem obcím, ale ty obce, které se připojily a možnost využily, ušetřily celkem na nákladech obecních rozpočtů částku pohybující se kolem 7,5 milionu korun. Kromě úspory v rozpočtu jsou kurzy na vysoké odborné úrovni a mají akreditaci Ministerstva vnitra. Povinnost dalšího vzdělávání úředníků a vedoucích úředníků vyplývá ze zákona o úřednících,“ uvedl tajemník Dobrovolného svazku obcí ORP Příbram Bc. Jiří Kužel, na kterého se mohou případní zájemci o vzdělávání obracet s dotazy.

Projekt byl velkým přínosem i v období pandemie, kdy další vzdělávání mohlo bez obtíží pokračovat on-line formou, kde zároveň obce a města ušetřily na nákladech spojených s výdaji za dopravu za vzděláváním.

Vzdělávání je kompletně financováno z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a z finančních zdrojů státního rozpočtu České republiky.

Zdroj: Dobrovolný svazek obcí ORP Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.