So. Čvn 25th, 2022

Dlouho chátrající atletický ovál za základní školou ve Školní ulici by se mohl v následujících letech zcela zásadně proměnit k lepšímu. Zastupitelé v únoru schválili směnu a výkup pozemků a následně na to vedení města nechalo vyhotovit urbanistickou studii. Ta je již hotová proto rada města vyhlašuje výběrové řízení na zhotovení projektové dokumentace pro získání územního rozhodnutí pro umístění stavby.

Studie na výstavbu atletického areálu Ing. arch. Arnoštem Navrátilem – architektonickým ateliérem, včetně kvalifikovaného odhadu nákladů stavby na I. fázi projektu což bude atletický stadion je již hotová a město Příbram vyšla na 465 tisíc korun s DPH. Následně na to rada města na svém posledním jednání tuto studii vzala na vědomí a uložila zahájit výběrové řízení na zhotovitele projektové dokumentace do stupně pro získání územního rozhodnutí pro umístění stavby.

Vedení města chce na místě bývalého atletického oválu postavit nejen nový atletický stadion, ale také v budoucnu  i novou sportovní halu, která by rozměrově vyhovovala všem příbramským sportovcům. Stávající sportovní hala umístěná v budově aquaparku totiž spoustě příbramským klubům rozměrově nevyhovuje a pokud pořádají některou soutěž tak musejí mít výjimky.

„Když by jsme neztratili žádný den v přípravě (studie, projektová dokumentace, uzemnění řízení) tak by jsme v roce 2023 začali stavět stadion,“ řekla už dříve místostarostka města Zorka Brožíková.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.