Po. Kvě 23rd, 2022

STŘEDOČESKÝ KRAJ / PŘÍBRAM – Již čtvrté Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) zřídí Středočeský kraj. Po společném centru v Praze a dvou samostatných v Kutné Hoře a Mladé Boleslavi bude od úterý 8. března fungovat nové centrum v Příbrami v Kulturním domě.

Otevřeno bude v 7 hodin ráno a bude stejně jako ostatní centra fungovat 24 hodin 7 dní v týdnu. A stejně jako ostatní centra bude sloužit uprchlíkům jako kontaktní místo, pomáhat s registrací, ubytováním, vyřízením zdravotního pojištění, pracovními povoleními či sociálními dávkami, nabídne také urgentní psychologickou či lékařskou pomoc.

„Nejvíce uprchlíků z Ukrajiny míří do Prahy a Středočeského kraje. Chceme zmírnit nápor na pražské centrum, a proto otevíráme ve spolupráci s městem Příbram další centrum. Chci poděkovat za skvělou spolupráci nejen městu, ale všem, kteří se na zřizování KACPU v kraji podílejí, pracují s ohromným nasazením. Veřejná doprava ve Středočeském kraji je pro ukrajinské občany zdarma, tudíž mohou na naše centra v regionu vyrazit i z Prahy a využít toho, že čekací doba na odbavení je kratší než v Praze,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková .

V souvislosti s otevřením zmiňovaného centra potřebujeme aktuálně zajistit tlumočníky a dobrovolníky. Tímto bych rád požádal všechny, kteří by mohli pomoci, aby kontaktovali naše pracovníky prostřednictvím Zelené linky města Příbram na čísle 800 555 600,“ vyzývá k pomoci starosta města Příbram Jan Konvalinka.

Zdroj: Středočeský kraj a město Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.