St. Kvě 25th, 2022

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Středočeský kraj chce zajistit lepší kybernetickou bezpečnost svých příspěvkových organizací. Rada proto schválila projektový záměr na akci „Kybernetická bezpečnost příspěvkových organizací kraje“ a jeho zařazení do Zásobníku akcí 2021+.

Celkové předpokládané náklady projektu činí 58,5 mil. Kč. „Cílem projektu je umožnit zhruba 270 příspěvkovým organizacím Středočeského kraje přístup k informačním systémům, které Středočeský kraj provozuje v technologickém centru kraje. Je to další krok k zajištění kybernetické bezpečnosti, která, jak vidíme i v těchto dnech, může být velice křehká,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN). K zajištění bezpečného sdílení těchto služeb bude nutné doplnění stávající infrastruktury o nezbytně nutné technologie a zajištění vícefaktorové autentizace všech uživatelů, kteří budou do systémů přistupovat.

Díky projektu by mělo přístup do informačních systémů kraje až 2 500 uživatelů. Mezi příspěvkovými organizacemi jsou například školy, domovy seniorů, dětské domovy nebo kulturní příspěvkové organizace. Na jejich straně budou muset být implementovány firewallové technologie vyšší generace. Celý tento systém bude komunikovat s centrálními bezpečnostními systémy krajského úřadu.

Projekt se bude ucházet o přidělení dotace z operačního programu IROP – projektu Digitální Česko. V případě nepřidělení dotace nebude tento projekt z finančních důvodů realizován.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.