Út. Čvn 28th, 2022

Středočeské krajské nemocnice se přizpůsobují vývoji situace – ve většině přes víkend personál připravoval covidová oddělení, protože pacientů ve vážném stavu přibývá. Covidové oddělení už je v Kladně, Kolíně, Mladé Boleslavi a Příbrami. V Benešově je zatím boxové uspořádání na standardních odděleních.

„Ve všech krajských nemocnicích je zatím zachována elektivní péče, to znamená, že plánované výkony se stále provádějí. Limitem pro omezení elektivy bude obsazenost lůžek JIP a ARO,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).

Od 1. listopadu ve středních Čechách denně přibývá kolem tisícovky pacientů s Covidem -19, o víkendu jsou čísla samozřejmě nižší. „Co se týče hospitalizací, k dnešnímu ránu jich máme hlášených 110, z toho 32 pacientů je na JIP. Stále platí, že většina z nich není očkovaná. Nemocnice jsou připravené na to, že v případě potřeby pro pacienty s covidem vyčlení další prostory,“ říká krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).

Díky dobré proočkovanosti zdravotníků nemocnice zatím nemusejí řešit velké problémy s nedostatkem personálu. „Věřím, že situaci udržíme pod kontrolou, ale záleží na chování každého jednotlivce. Zásadním opatřením pro boj s covidem je očkování, k tomu přistupuje dodržování všech opatření a používání zdravého rozumu,“ uzavřel Pavel Pavlík.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.