Út. Čvn 28th, 2022

Novou ředitelkou Středočeské centrály cestovního ruchu (SCCR) bude ing. Renáta Křečková. Radní ji jmenovali do funkce s účinností od 1. prosince 2021.

„Středočeská centrála cestovního ruchu je pro nás klíčovou organizací z hlediska propagace a prezentace regionu. Výběr nového vedení nebyl jednoduchý. V průběhu prvního výběrového řízení na jaře letošního roku jsme nevybrali žádného kandidáta a konkurz zopakovali. Paní Renáta Křečková nyní vzešla z tříkolového výběrového řízení jako nejvhodnější adeptka, prokázala schopnost dobré orientace v problematice cestovního ruchu, zejména co se týče propojování obchodních modelů s veřejnou správou. Komise ji radě doporučila jako kandidáta vhodného pro úkoly, které Centrála v současné době řeší,“ uvedl radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda (Spojenci).

Absolventka fakulty ekonomie – oboru cestovní ruch na Univerzitě Matěja Bela v Banské Bystrici Renáta Křečková pracovala například ve vedení obchodních oddělení velkých pražských hotelů, kde mimo jiné vytvářela a realizovala marketingové strategie. Ve funkci ředitelky SCCR se chce zaměřit na komplexní zviditelnění Středočeského kraje, a to jak pro domácí, tak pro zahraniční turisty. Ve své koncepci popsala jak zacílení na mladou generaci, a to například prostřednictvím sociálních sítí a spoluprací s influencery, tak na rodiny s dětmi i starší návštěvníky. Současně by chtěla více využít cestovní kanceláře a konferenční agentury.

„Nová ředitelka nastoupí do funkce ve složitém období pandemické krize v cestovním ruchu, kdy panuje všeobecná nejistota – jak u všech, koho cestovní ruch živí a jsou na něm závislí, tak těch, kdo by rádi jeho služby využívali. Uvidíme, jak se bude situace v příštích měsících vyvíjet, každopádně můžeme alespoň využít čas pro vylepšení webových stránek, zlepšení komunikace na sociálních sítích, připravit nové jazykové mutace na webu nebo připravit podporu novým typům cestování, jako je glamping, caravaning a podobně,“ dodal radní Václav Švenda.

Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR), je příspěvkovou organizací Středočeského kraje. Vznikla na jaře 2017 a plní funkci marketingového a destinačního managementu regionu střední Čechy. Podílí se na tvorbě turistické nabídky ve spolupráci s oblastními destinačními managementy, usiluje o maximální využití turistického potenciálu regionu a na domácím i zahraničním trhu propaguje a prezentuje region. Rovněž plně zajišťuje jeho informační servis. Filmová kancelář, která je součástí SCCR od začátku roku 2019, pak komunikuje s filmovými producenty a produkcemi, pomáhá jim k získávání kontaktů a podmínek pro filmování v regionu, vytipovává lokace pro natáčení a nabízí bezplatnou pomoc při přípravě natáčení v regionu.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.