Po. Čvn 27th, 2022


Na svém včerejším jednání schválila rada města změnu v tržním řádu. Jednou ze změn je přesunutí středečních trhů na náměstí T.G.Masaryka.

„Středeční trhy, které byly na Dvořákově nábřeží a netěšily se velkému zájmu návštěvníků a prodejců, přesuneme od 1. 9. na náměstí T.G.M. Farmářských trhů ani jiných specializovaných trhů se změna nedotkne. Zůstanou na stejných místech a ve stejných časech“, uvedl k k tomu na svém facebookovém profilu starosta města Jan Konvalinka.

O místě konání trhů se v dubnu uspořádala i anketa, ta ale byla zaměřená jen na Farmářské trhy. Tehdy vedení města vyzvalo vyzvalo veřejnost, aby se vyjádřila, kde se mají v budoucnu konat farmářské trhy. Část Příbramanů si totiž už delší dobu přála návrat trhů ke kostelu na náměstí T.G.M.

Výsledky ankety však podpořily setrvání farmářských trhů na Dvořákově nábřeží. „Celá anketa vyzněla ve prospěch Dvořákova nábřeží, kdy ten poměř byl 55 % pro nábřeží a 35 % pro náměstí T.G.M.,“ uvedl v dubnu starosta Jan Konvalinka.

Do ankety, kde se mají konat farmářské trhy, se však v dubnu přihlásilo jen pouhých 665 respondentů, nicméně Příbram má celkem necelých 32 tisíc obyvatel. Na kolik byla tato anketa vypovídající, nechť každý posoudí sám:

V anketě hlasovalo 665 respondentů

Pro zachování trhů na Dvořákově nábřeží se vyslovilo: 55,5 %

Pro přesunutí na náměstí TGM se vyslovilo: 35,8 %

Je to jedno: 8,7 %

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.