Út. Čvn 28th, 2022

I když se podle plánu zastupitelstvo v Příbrami o prázdninách nemělo konat , starosta města ho mimořádně svolal na dnešní den tedy pondělí 19. července. Na programu bude mít jen jeden bod a to schválení pomoci obcím na Moravě, které byly zasaženy ničivým tornádem.

Tornádo je úkaz, který jsme až do minulého týdne znali především ze zahraničních zpráv a filmů. Vždy jsme si říkali, jak je dobře, že tornáda nejsou také u nás. Ve čtvrtek 24. června se historie změnila, tornádo se objevilo a na jihu Moravy a na Lounsku se nyní likvidují miliardové škody. „Při těchto událostech se ukáže kvalita člověka, a my Češi jsme velmi solidární, opět se ukázalo, že se umíme ve vypjatých situacích semknout. Díky patří všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomáhají. Při jednání rady jsme schvalovali příspěvek pro šest nejvíce zasažených obcí. Rada města může schválit peněžité dary v maximální výši 20 000 korun, to jsme také učinili “, uvedl starosta Jan Konvalinka. Zmíněná dvacetitisícová pomoc byla zatím poskytnuta obcím: Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice, Hodonín a Stebno.

Další pomoc se bude řešit na dnešním zasedání zastupitelstva města, které se bude konat od 16 hodin v jednacím sále v Příbrami I, nám. T. G. Masaryka 121 (bývalá budova RD Příbram). Jednání budete moci sledovat také on-line.

Zde odkaz na on-line přenos: Zasedání zastupitelstva v Příbrami 19. 7. 2021 od 16:00 hodin – YouTube

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.