Út. Čvn 28th, 2022

Foto: Autorem úspěšného návrhu v roce 2020 Luční kvítí nad Haldou Michal Šprysl se starostou města Janem Konvalinkou

První lednový den startuje už čtvrtý ročník participativního rozpočtování – Společně pro Příbram. Jestliže v hlavě nosíte nápad, jak zlepšit vaše okolí, dejte nám o něm vědět. Pokud váš námět ocení i hlasující občané, pak bude díky penězům z městského rozpočtu uveden v život.

Pro čtvrtý ročník participativního rozpočtu Společně pro Příbram jsou na návrhy občanů vyčleněny dva miliony korun. Maximální částka na jeden projekt byla stanovena ve výši milionu korun. Námět může podat každý občan s trvalým pobytem v Příbrami (včetně přilehlých osad), kterému je více než 15 let.

Návrhy je možné podávat od 1. ledna do 31. března 2022. V termínech 30. března a 6. dubna 2022 následuje setkání navrhovatelů se zástupci městského úřadu, kteří na místě poskytnou konstruktivní zpětnou vazbu k představovaným nápadům. V další fázi (do 13. května) budou příslušné odbory radnice posuzovat proveditelnost jednotlivých námětů. O návrzích, které úspěšně prošly evaluací v rámci městského úřadu, budou občané od 1. do 17. června 2022 anonymně a zdarma hlasovat prostřednictvím elektronické hlasovací platformy. Hlasovat bude možné také fyzicky v informačním centru města. Nejúspěšnější návrh bude realizován. Ostatní náměty, o kterých se hlasovalo, budou seřazeny na základě získaných hlasů, a to v pořadí od nejúspěšnějšího až do vyčerpání vyčleněného rozpočtu, který činí zmiňované dva miliony korun. Podrobná pravidla projektu jsou už nyní na internetové adrese spolecne.pribram.eu

Námět musí být veřejně prospěšný, realizovatelný do 31. prosince 2023 a má primárně řešit úpravy veřejných prostor. Město musí mít kompetenci návrh realizovat a stejně tak se musí vztahovat k územím, jež jsou ve vlastnictví Příbrami. Neměl by se týkat údržby či opravy chodníků a komunikací.

K podání návrhu bude od 1. ledna 2022 připraven formulář na webové stránce participativního rozpočtu spolecne.pribram.eu. Zde najdete další podrobnosti a dotazy lze směřovat také na e-mail koordinátorky projektu zuzana.kucerova@pribram.eu

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.