Út. Čvn 28th, 2022

Správa železnic slavnostně ukončila devět měsíců trvající opravu výpravní budovy ve středočeských Sedlčanech. Vlastní stavební práce, které začaly v září loňského roku, realizovala za přibližně 17,2 milionu korun společnost Chládek & Tintěra.

V rámci rekonstrukce se především opravily střecha, fasáda, přístřešek i vnitřní prostory určené pro cestující. Těm budou sloužit také výrazně inovované veřejné toalety. Součástí stavební akce byla i oprava kanalizačních, vodovodních a plynových přípojek, elektroinstalace včetně bleskosvodu a venkovního osvětlení. Stanice disponuje rovněž novým vnějším a vnitřním mobiliářem. V těsné blízkosti výpravní budovy se odstranily nepůvodní přístavby a oplocení, úprav se dočkaly i zpevněné plochy v okolí budovy a přednádražní prostor.

„V současnosti jsou Sedlčany reprezentativní stanicí regionálního charakteru. Věříme, že dokončení opravy výpravní budovy bude veřejnost vnímat kladně, jelikož byla provedena mimo jiné s cílem zlepšit komfort pro cestující,“ uvedl ředitel Oblastního ředitelství Praha Správy železnic Vladimír Filip.

Nádražní budova před rekonstrukcí

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.