Út. Čvn 28th, 2022

O rekonstrukci mostu přes železnici v Husově ulici v Příbrami se mluví už několik let a vždy byla z nějakého důvodu posunuta. Teď začalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s jeho rekonstrukcí která má být hotová příští rok v srpnu.

V závěru měsíce června ŘSD předalo staveniště mostu přes železniční trať v Husově ulici zhotoviteli opravy, společnosti Raeder & Falge s.r.o., která má opravu provést za 25,11 milionů korun bez DPH. V letošním roce se budou realizovat pouze přípravné práce, vytýčení inženýrských sítí, odstranění náletové vegetace a křovin nebo zajištění výluk na železnici v návaznosti na stanovený harmonogram prací a podobně. Tyto práce nebudou omezovat dopravní provoz ve městě.

Hlavní práce a s tím i uzavírka dopravy v Husově ulici jsou plánované až v příštím roce (2022). To sebou samozřejmě přinese výrazné dopravní omezení. Doufejme jen, že do té doby budou další plánované stavby například výměna vodohospodářských sítí v Milínské a Obecnické ulici hotové a nenastane v našem městě dopravní kolaps.

V souvislosti s opravou mostu se na starostu prostřednictvím městského webu „otázky a odpovědi“ v roce 2019 obrátili někteří občané zda by nebylo možné, když bude silnice s největší pravděpodobností uzavřena udělat nový chodník od mostu přes železnici směrem ke kruhovému objezdu u Dolejší Obory. Chodník totiž končí na mostu a chodci tak chodí nebezpečně za krajnicí silnice, kde je nyní pouze štěrkový povrch a to ještě pod úrovní vozovky.

„V příštím roce dojde s největší pravděpodobností k rekonstrukci mostu nad železniční tratí v ulici Husova. Pokud se tomu tak stane, budeme usilovat o vybudování chodníku v rámci této velké stavební akce,“ odpověděl tehdy občanům v roce 2019 starosta města Jan Konvalinka.

Občané se tak budou moci alespoň přesvědčit jak vážně brát odpovědi starosty na městském webu a zda opravdu od roku 2019 usiloval o prosazení opravy tohoto chodníku jak psal.

Zdroj: ŘSD ČR, Martin Poulíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.