So. Kvě 28th, 2022

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Kino v Rožmitále promítne v sobotu 5. února od 19,30 hodin film Svědectví . Jedná se o český dokument o životech zvířat, která se stala obětí nejkrutějšího byznysu vůbec.

Po promítání se budete moci zapojit do diskuze a mimo jiné ochutnat vegetariánské a veganské dobroty. Akci pořádají Rožmitálští skauti a vstup je zdarma

Svědectví

Ročně se na území České republiky zabije 130 milionů zvířat kvůli produkci masa, mléka a vajec. Toto číslo je tak obrovské, že si ho možná ani neumíme představit. A dokážeme si představit, kde a jak takové množství zvířat žije? Dokument odhaluje pravdu, jíž živočišný průmysl záměrně tají. Pomocí záběrů ze skrytých kamer proniká za ostnaté ploty a vysoké zdi českých velkochovů, malochovů, ale také domácích chovů, aby ukázal skutečný život zvířat, která jsou degradována na pouhé zboží. Svědectví odkrývá, jak moc jsou lidé obelháváni reklamami, které záměrně vytvářejí lživou představu o šťastných zvířatech na louce zalité sluncem. Ukazuje konkrétní jedince ukryté za úhlednými balíčky v obchodech a představuje je jako jedinečné bytosti bojující o život do posledního dechu.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.