So. Čvn 25th, 2022

Město Rožmitál pokračuje v obnově techniky a vybavení pro Technické služby, které tak budou moci zlepšovat své služby. V poslední době byla pořízena digitální váha do kompostárny a zánovní bagr značky „Takeuchi“.

Město zhotovilo ve svém středisku v kompostárně novou digitální váhu. Zde se plánuje vážení nejen kompostovatelného materiálu jako je listí, tráva, větve, ale i odpadů spadajících pod středisko sběrného dvora města, jako je příkladně stavební suť.

„Pro občany našeho města a sloučených osad zůstává sběrný dvůr a kompostárna otevřena zdarma. Samozřejmě, že vzrůstající ceny za odpady budou do budoucna zatěžovat městský rozpočet čím dál více“, uvedl radní města Aleš Haluska.

Město také zakoupilo zánovní pásoví bagr značky „Takeuchi“, pro své středisko technických služeb. Bagr bude využívat i středisko vodního hospodářství, příkladně na opravy vodovodního řádu. Bagr je vybaven i naklápěcí lopatou a ve výbavě bylo zakoupeno i několik výměnných lopat různých rozměrů, pro široké využití obou středisek našeho města.

„Jsem rád, že starosta města Mgr. Pavel Bártl a vedení města i nadále modernizuje své střediska i provozy a pokračuje tak v úspěšné éře bývalého dlouholetého starosty Josefa Vondráška, kterému se v loňském roce povedlo dokázat, že celkový majetek města Rožmitál pod Třemšínem přesáhl jednu miliardu korun“, uvedl radní města Aleš Haluska.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.