Út. Čvn 28th, 2022

V současné době probíhají na chatě Granit tzv. profesní práce, jako jsou například rozvody elektřiny, vodovodu, kanalizace a jiné. Postupně jednotlivé místnosti chaty začínají dostávat své jasné rysy, kdy například v přízemí budovy probíhají již práce na štuku. V následujících týdnech by mělo dojít k pracím, které jsou vizuálně nejznatelnější. Jedná se především o pokládku podlah, obložení stěn a výmalby. Ubytovací online systém bude spuštěn v říjnu, ubytovat se bude možné od konce prosince.  

„Stavební firma, která rekonstrukci chaty provádí, se v průběhu prací potýká s různými překážkami, s čímž se dalo vzhledem ke stavu budovy počítat. Některé jsou zanedbatelné, jiné vyžadují o něco náročnější proces k vyřešení. Ve dvou pokojích se například kvůli podlahám nepodařilo zabudovat sprchové kouty přesně tak, jak bylo původně naprojektováno, a bylo tak zapotřebí se novému stavu promptně přizpůsobit. Vzniklé komplikace jsou však zatím úspěšně řešeny, a harmonogram se tak prozatím dodržuje,“ říká k průběhu rekonstrukce Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram.

Rezervační systém bude součástí webových stránek chaty Granit www.chatagranit.cz, kde lze v současné době nalézt kromě základních informací o chatě také informace o vývoji rekonstrukce, přidávány jsou také aktuální fotografie. „Na rezervačním systému se již nyní pracuje a bude spuštěn v průběhu října. Ještě než budou pokoje hotové a nafocené, najdou zájemci o ubytování v systému vždy popis konkrétního pokoje, soupis vybavení, počet lůžek, ceník atd.,“ říká Slaba. 

Ceny pokojů budou různé dle počtu ubytovaných osob, vybavení a komfortu konkrétních apartmánů.  Rekonstrukce chaty Granit by podle harmonogramu měla být dokončena během druhé poloviny listopadu. Následovat bude instalace mobiliáře, dovybavení pokojů a zkušební provoz.

Zdroj a foto: SZM Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.