So. Čvn 25th, 2022

Jak jsme vás již informovali měla by podle místostarosty města Martina Buršíka v srpnu začít výměna vodohospodářských sítí v Milínské ulici. Ta by měla probíhat na etapy a jako zhotovitel této stavby byla vybrána společnost 1.SčV a.s.. Městskou pokladnu výměna vyjde na 25 milionů korun s DPH. Podle smlouvy by práce měly trvat nejdéle 40 týdnů od výzvy k zahájení provádění díla.

zde odkaz na uzavřenou smlouvu:

https://smlouvy.gov.cz/smlouva/soubor/21374539/SoD__Milinska.pdf?backlink=j1dpl

Rozdělením prací na etapy se chce město údajně vyhnout kolizím s ostatními dopravními stavbami, které jsou v našem městě plánovány. „V srpnu začne výměna vodohospodářských sítí v Milínské ulici, která bude pokračovat až do jara příštího roku. Budou postupně uzavřeny jednotlivé části mezi ulicemi Dlouhá, Alešova a Mixova. Tato rekonstrukce vodohospodářských sítí předchází rekonstrukci celého uličního prostoru v Milínské ulici”, uvedl místostarosta Buršík a pokračoval: “Rozdělením prací se vyhneme kolizi jiných oprav komunikací ve městě jako je například plánovaná oprava mostu přes železnici v Husově ulici v příštím roce”.

I když práce budou probíhat na etapy dá se předpokládat, že vždy v určeném úseku, který se bude provádět dojde nejen k omezení, ale také zřejmě k vypakování všech vozidel. Problém tak zřejmě bude kam s nimi. Vedení města slibovalo, že než začne rekonstrukce Milínské ulice vybuduje záchytné parkoviště Na Flusárně. Tam se ale zatím nic neděje a navíc je plné parkujících nákladních vozidel. Takže to vypadá, že si budou motoristé jak to tak bývá muset opět poradit sami.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.