Po. Čvn 27th, 2022

S příchodem prázdnin byla zahájena rekonstrukce chaty Granit kterou město Příbram vlastní na šumavském Zadově, přitom ještě v lednu ji chtělo vedení města prodat z důvodu ztrátovosti provozu.

Po zveřejnění článku o záměru prodeje se strhla velká kritika veřejnosti a na lednovém zastupitelstvu pak starosta města zřejmě právě pod tlakem veřejnosti dal návrh, aby chata přešla pod správu Sportovních zařízení města(SZM) Příbram. Zastupitelé tento návrh schválili a SZM ji provozují od 1. května.

SZM poté předložilo vedení města návrh jak si představují provozování chaty a nechalo zpracovat projektovou dokumentaci k její rekonstrukci, která obsahovala výměnu elektroinstalaci, kotle a stavebních úpravy. Rada města investiční záměr schválila a tak 30. července začala rekonstrukce chaty.

Součástí rekonstrukce jsou dílčí změny dispozičního řešení, bourací práce, nová elektroinstalace, kompletní výměna podlahových krytin, oprava a rozšíření sprch a sociálního zařízení včetně kompletní výměny sanity, opravy omítek, vnitřních výmaleb a další práce. Práce provádí pražská stavební společnost  HMpro cz s.r.o. která podala nejvýhodnější nabídku. Celkově podle smlouvy mají práce vyjít na 6,6 miliónů korun s DPH. Po stavební stránce má být hotovo do 7 listopadu pak se ještě bude řešit nový mobiliář s tím, že vše by mohlo být hotové do prosince tohoto roku.

Provoz chaty si také vyžádá navýšení personálního zabezpečení, nově pod SZM by měl působit manažer a správci objektu. Zřízeny také byly webové stránky chaty Granit. ( Chata Granit – ubytování Šumava, Zadov). Pro SZM Příbram předáním stavby práce na Granitu nekončí. „Nyní vybíráme mobiliář, řešíme personální obsazení provozu, vymýšlíme služby. Vznikne také online rezervační systém,“ říká Jan Slaba, ředitel SZM Příbram.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.