Út. Čvn 28th, 2022

Rada kraje na dnešním zasedání schválila poskytnutí dotací dle Programu 2021-2024 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel dalším jedenácti obcím. Peníze poputují například na rekonstrukci komunikace v obci Mokrovraty či na nové sportoviště v Modřovicích. Celkově si jedenáct obcí rozdělí více než pět milionů korun.

Peníze jsou čerpány z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu obnovy venkova. Tento fond patří dlouhodobě k těm, o něž mají obce enormní zájem. „Uvědomujeme si v jak obtížné situaci jsou malé obce v případě nutnosti investic. Z tohoto důvodu nás těší, že můžeme díky dotačnímu programu přispět nejen k rozvoji obcí, ale také regionu. Aktuálně rozdělíme přes pět milionů korun 11 schváleným obcím. Největší dotace směřuje do Tachlovic na rekonstrukci místní ulice, a to ve výši 785 000 Kč. Naopak jednu z nejmenších částek získá Velká Chmelištná na pořízení traktorové sekačky,“ vysvětluje náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik (STAN).

Fond je stanoven na čtyři roky a obce z něj mohou získat 1000 Kč na jednoho obyvatele a využít na jakoukoli obecní infrastrukturu. Kraj již rozdělil prvních 26 602 124 korun, a to pro 38 obcí, které si požádaly mezi prvními. Celkový objem finančních prostředků Programu 2021-2024 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel ze Středočeského Fondu obnovy venkova na celé čtyřleté období činí 578 milionů korun. Dotaci je možné poskytnout na projekty, které splní vymezený účel v rámci tematického zadání „Veřejná infrastruktura“. Jde o projekty na výstavbu, rekonstrukci, modernizaci a opravy veřejné infrastruktury.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.