Po. Čvn 27th, 2022

První setkání starostů měst a obcí se současným vedením Středočeského kraje se uskuteční 7. září 2021 v kongresovém hotelu Clarion v Praze.

Starostové se budou moci setkat s hejtmankou Petrou Peckovou a také se všemi radními, kteří reprezentují jednotlivé odbory Středočeského kraje. Kromě členů rady se setkání zúčastní také zástupci krajských příspěvkových organizací – Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK), Krajská správa údržby silnic (KSÚS), Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR), Středočeské Inovační centrum (S-IC), Vzdělávací institut Středočeského kraje (VISK), Regionální dotační kancelář (RDK), Asociace poskytovatelů mobilních služeb (APMS), Svaz měst a obcí i Sdružení místních samospráv. 

„Konečně se budeme moci osobně setkat se všemi starostkami a starosty. Srdečně všechny zvu a těším se, že budu mít možnost se všemi se pozdravit,“ potvrzuje hejtmanka Petra Pecková (STAN) a dodává: „Nepůjde pouze o společenskou událost, ale chceme v průběhu celého dne nabídnout řadu praktických informací a prostor pro diskusi a řešení konkrétních pracovních témat. V každém případě doufám, že půjde o prohloubení dlouhodobého bezprostředního dialogu mezi krajem a obcemi.“

V odpoledním bloku budou moci starostové využít široké nabídky služeb, dotačních titulů a osobních konzultací se zástupci jednotlivých odborů kraje a krajských příspěvkových organizací na tzv. Veletrhu služeb. Zde například Regionální dotační kancelář nabídne starostům bezplatné konzultační služby v souvislosti s přípravou a uplatněním žádostí o dotace ve výzvách operačních programů. Zástupci Krajské správy a údržby silnic a Integrované dopravy Středočeského kraje poskytnou konzultace a odpovědi na otázky týkající se dopravy či silniční sítě v kraji. Kolegové z jednotlivých odborů kraje mají připravený široký okruh témat, se kterými mohou starosty seznámit, odpovědět na jejich otázky, či pomoci jim s řešením jejich problémů týkajících se dané oblasti.

Setkání starostů měst a obcí Středočeského kraje začíná ráno v 9 hodin, závěr je plánován na 17.  hodinu. Na setkání jsou vítání i zástupci médií, pro něž je připraven krátký briefing přibližně od 12,30.  

Podrobný program odpolední pracovní části najdete na tomto odkazu.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.