Út. Čvn 28th, 2022

V Galerii Františka Drtikola v Příbrami se ve čtvrtek 7. října uskuteční vernisáž výstavy fotografií známého příbramského fotografa Martina Anderleho. Začátek vernisáže je v 17 hodin a o hodinu později se o hudební vystoupení postará Ženský amatérský sbor. Výstavu uvede ředitel galerie Jan Freiberg.

Fotograf Martin Andrle pochází z Rožmitálu pod Třemšínem, nyní žije v Dolních Hbitech na Příbramsku. S fotografováním začal, když mu bylo sedmnáct. Tehdy se snažil pomocí obrázků vyjádřit okouzlení svou tehdejší přítelkyní, nyní manželkou a jako téměř každý fotografický novic ráno brzy vstával a lovil východy slunce, barevné krajinky, fotil své přátele atd. O něco později v sobě objevil náklonnost ke grafice, kterou postupně opouštěl, protože ho přestalo těšit sedět celé dny u klávesnice a honit myš po stole. 

ŽAS neboli ženský amatérský soubor je společenství 14 táborských žen, které vzniklo z potřeby sdílet radost ze zpěvu. Ač se jedná o „ženský“ sbor, je veden jedním odvážným mužem, původem z dalekého Texasu. Repertoár uskupení je přepestrý, zpívají se v něm písně lidové i autorské, z domova i z různých končin světa, a cappella i s doprovodem nejrůznějších hudebních nástrojů. Vždy se však jedná o písně neslýchané a neoposlouchané, neobyčejné a neotřelé, provedené v originálních úpravách. Nevšední zážitek zaručen.

Zdroj: foto facebook Martin Andrle, Galerie Františka Drtikola

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.