Ne. Čvn 26th, 2022

Podle průzkumu kvality života Obce v datech, byla porovnána veřejně dostupná data ze 206 českých obcích. Výsledky vychází z 29 kritérií, jako je například úroveň zdraví, životního prostředí, dostupnosti zdravotní péče, jaké jsou materiální podmínky, služby nebo vztahy. Příbram se umístila na 153. místě.

Letos se jedná již o čtvrtý ročník Indexu kvality života, který sestavuje projekt Obce v datech. První příčky pomyslného žebříčku kvality života obsadily stejně jako v loňském roce Říčany a Praha. Hodnoty indexů ukazují od 0 až 10, přičemž obec, která se umístila v porovnání všech obcí na posledním místě má hodnotu 0 a první 10.

Příbram v tomto projektu získala index 3,9 a umístila se tak na 153. místě v České republice a 24. místě ve Středočeském kraji. Oproti minulému roku si naše město nepatrně polepšilo, kdy loni skončilo až na 163. místě.

„Jednoznačně jsme rádi, že jsme na tom lépe než jsme byly minulý rok. Nicméně já se stále domnívám, že tento způsob hodnocení kvality života ve městech není úplně tím správným, protože se jedná výhradně o číselné hodnoty. Jsou to jen matematické modely, které v některých případech mohou vycházet, ale v řadě případů jsou nevypovídající“, uvedl k výsledkům starosta města Jan Konvalinka

Zde se můžete podívat jak Příbram skončila v hlavních kategoriích.

Úplný seznam je na tomto odkazu: Příbram – Kvalita života – Obce v datech

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.