Po. Kvě 23rd, 2022

PŘÍBRAM – Na pondělním mimořádném jednání zastupitelů v Příbrami byl schválen dar jeden milion korun na humanitární pomoc Ukrajině. Dar bude rozdělen na několik humanitárních sbírek.

O svolání mimořádného zastupitelstva požádali starostu města zastupitelé za Šanci pro Příbram. „V souvislosti s válkou na Ukrajině jsem se obrátil na pana starostu Konvalinku s návrhem na svolání mimořádného zasedání příbramského zastupitelstva. Důvodem mého návrhu je snaha co nejdříve na zastupitelské úrovni projednat a schválit finanční dar (humanitární pomoc) ve prospěch Ukrajiny, zasažené bezprecedentní agresí Ruské federace„, uvedl zastupitel Vladimír Král.

Na pondělním jednání zastupitelé diskutovali o výši daru, již zmíněný zastupitel Vladimír Král dal návrh na jeden milion korun, který by se rozdělil pro sbírky Člověk v tísni a Charita ČR. Dále v diskuzi zazněli další návrhy ve výši od půl milionu až po zmíněný milion. Nakonec přítomní zastupitelé jednomyslně schválili návrh, který dal zastupitel Jindřich Vařeka a byl takovým shrnutím všech předešlých návrhů.

Město Příbram tak přispěje na humanitární pomoc Ukrajině darem ve výši jednoho milionu korun, který bude rozdělen následovně: 250 tisíc pro sbírku Charity ČR, 250 tisíc pro sbírku Člověk v Tísni a 500 tisíc korun do sbírky platformy darujeme.cz

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.