Po. Čvn 27th, 2022

Most v Plzeňské ulici u Dolejší Obory, který se má opravit stále čeká na dělníky. Podle tiskové zprávy ŘSD bylo staveniště předáno zhotoviteli minulé pondělí (14.června), ale práce na opravě zatím zahájeny nebyly. Přitom oprava mostu má podle slibů ŘSD trvat 19 týdnů ze kterých tak už dva jsou promarněné. Most má opravit společnost N+N – Konstrukce a dopravní stavby Litoměřice, s.r.o. za 12,69 mil. Kč bez DPH.

Pracovat se má na horní části stávajících opěr, které budou ubourány. Nově budou provedeny monolitické železobetonové úložné prahy se závěrnou zídkou a rovnoběžnými konzolovými křídly. Sanovány budou líce opěr včetně křídel vpravo. Bude provedena nová nosná konstrukce, která je navržena z 8 dodatečně předpjatých deskových prefabrikátů, které budou do jediného celku spojeny monolitickým železobetonovým dobetonováním podélných spár a petlicovými styky příčné výztuže mezi jednotlivými dílci. Na křídlech vpravo bude provedena nová monolitická železobetonová římsa a vymění se zábradlí. Mostní svršek dostane nové vozovkové souvrství uvádí investor ŘSD ČR.

Řidiči projíždějící tímto mostem se budou muset obrnit trpělivostí, oprava mostu bude probíhat za provozu s jeho částečným omezením. Řidiči tak musí počítat s jednosměrným provozem i jednodenní úplnou uzavírkou při betonáži spár mezi nosníky. Doufejme, že dělníci na opravu nastoupí co nejdříve a jejich zpoždění se nepromítne do posunutí termínu dokončení.

Zdroj: ŘSD, redakce

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.