Ne. Čvn 26th, 2022

V neděli 4. 7. 2021 se v Příbrami na Březových Horách koná tradiční Prokopská pouť. Návštěvníci se mohou těšit na průvod horníků a hutníků i na polní mši. Od 14 hodin se v areálu Hornického muzea Příbram na nádvoří Ševčinského dolu odehrají dobové scénky vztahující se k 710. výročí nejstarší písemné zmínky o hornictví a hutnictví na Příbramsku.
Vystoupí Divadlo Tomáše Bílka a šermířský spolek Adorea. Scénka se bude posléze opakovat v 15 a 16 hodin. Vstup do jednotlivých expozic muzea bude za symbolickou 1 Kč.

Stalo se již nepsanou tradicí, že Hornické muzeum Příbram nabízí při příležitosti konání havířské Prokopské pouti nějakou novinku a zajímavost. Ani letošní rok nebude výjimkou. Vedle zpřístupnění inovované expozice o historii svislé důlní dopravy na Příbramsku situované v šachetní budově Ševčinského dolu představí muzeum ve vstupní expozici v objektu někdejších sypů historickou slavnostní uniformu báňského inženýra Jana Boušky, kterou nyní věnovala muzeu jeho dcera, známá česká herečka Jana Boušková. Návštěvníci  se navíc dozví i tu zajímavost, že rovněž děda a praděda herečky Jany Bouškové působili na Příbramsku jako důlní inženýři a absolvovali zde slavnou Báňskou akademii, poté Vysokou školu báňskou.

Při příchodu na kulturní program musí všichni diváci prokázat splnění jedné z následujících podmínek vstupu:

doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
doložit negativní POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin (lze prokázat potvrzením zaměstnavatele o provedení samotestu či čestným prohlášením),
doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,
doložit aplikaci alespoň první dávky očkování proti covidu-19, přičemž od této dávky musí uběhnout nejméně 22 dní.

zdroj: Hornické muzeum Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.